Parashikimi i motit për sot

parashikimi-i-motit-per-sot

parashikimi-i-motit-per-sot

Moti sot në Kosovë do të jetë i ngjashëm me atë të ditës së djeshme.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë celsius, ndërsa maksimalja parashihet të lëvizë ndërmjet 26-30 gradë celsius.

Do të fryej erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.