Hyn ilegalisht nga Serbia, ndalohen dy serbë

1 min read


Njësitë policore të Kosovës kanë ndaluar një veturë me targa të huaja me drejtues serb, në cilën ka qenë edhe një pasagjer serb.
Sipas Policisë, ata janë ndaluar mbrëmë në fshatin Koshuticë të Leposaviqit, ku dyshohet se vetura është futur në territorin e Republikës së Kosovës duke iu shmangur pikë të kalimeve të rregullta kufitare.

Është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që ndaj të dyshuarve të iniciohet rasti ‘kalim i paautorizuar i kufirit’ dhe rasti të procedohet në procedurë të rregullt.

The post Hyn ilegalisht nga Serbia, ndalohen dy serbë appeared first on Alsat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.