Drejtori i AKI-së takohet me presidenten Osmani – Ora Info

1 min read


Shefit i Agjencisë Kosovare për Inteligjencë, Petrit Ajeti, do të takohet me presidente Vjosa Osmani.

Sipas informacioneve në këtë takim do të  marrin pjesë edhe liderët e partive opozitare.

Tema e këtij takimi është terrorizmi që ndodhi të dielën në Banjskë të Zveçanit, e ku mbeti i vrarë një polic i Republikës së Kosovës dhe tre terroristë serbë, raporton eo.

Gjatë ditës së djeshme u kuptua që nënkryetari i Listës Serbe, Millan Radojçiq, ishte pjesë e sulmit terrorist. Ai shihej në disa pamje të publikuara edhe nga ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla.

Leave a Reply

Your email address will not be published.