Osmani nis takimin me presidentin francez Macron – Ora Info

1 min read


Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, po zhvillon takim me Presidentin e Francës, Emmanuel Macron.

Osmani dhe Macron kanë hyrë në takim ballë për ballë.

Takimi i tyre është duke u mbajtur në kuadër të Forumit të Komunitetit Evropian që është organizuar në Granada të Spanjës.

Paraprakisht ajo ka takuar edhe kancelarin gjerman, Olaf Scholz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.